Kasım Ayı Temsilciler Kurulu toplantısı İzmir Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Kasım Ayı Temsilciler Kurulu toplantısı İzmir Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın  ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
İzmir Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Metin Kaya beye misafir perverliğinden dolayı İstok Ailesi olarak teşekkür ederiz.

 

Toplantı akşam yemeğinin ardından saat 20.30’da dönem başkanı Ali Köstepen’in açılış konuşması ile başladı. Ev sahibi İzmir Eğitim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kaya kısa bir selamlama konuşması yaptı, “Meşveret Ailesinin”  faaliyetlerinden
bahsetti. Ardından gündem okunarak maddelerin görüşülmesine geçildi.

1 – İSTOK’a üye olmak için başvuran Hizmet Ehli Eğitim ve Kültürel Sosyal Yardımlaşma Roman Derneği (Hizder) başkanı Mehmet Altay derneğin tanıtımını yaptı. Ali Köstepen’in talebi üzerine Hizder’in başvurusu hazirun tarafından değerlendirildi; oylama yapıldı. Hizder’in İSTOK üyeliği oybirliği ile kabul edildi.

2 – Müsiad İzmir Şubesi temsilcisi Gökhan Temur tarafından Ege Üniversitesinde yeni yapılan Bilal Saygılı Camii hakkında bilgi verildi. Caminin kapalı 3500 kişilik, açık 4500 kişilik toplam 8000 cemaat kapasitesi bulunuyor. Konferans salonu, aşevi, toplantı odası, çay ocağı ve diğer müştemilatı ile külliye şeklinde yapılmış olan caminin açılışı 22 Kasım Cuma günü Cumhurbaşkanımız tarafından yapıldıgını dile getirdi.

3 – Aralık ayı sonunda Mehmet Akif Ersoy ile ilgili Bilal Saygılı Camii Konferans Salonunda bir program yapılmasına karar verildi. programla ilğili bir komisyon kuruldu. Komisyon programın tarihini ve içeriğini belirleyecek, tanıtımını ve organizasyonu yapacak.

4 – Önümüzdeki günlerde üye STK’larımız tarafından yapılacak faaliyetler hakkında duyurular yapıldı.
Dilek ve temennilerin ardından toplantı saat 22.30’da sona erdi.