İZMİR, KUTSAL DEĞERLERE SALDIRANLARA GEÇİT VERMEYECEKTİR

İZMİR, KUTSAL DEĞERLERE SALDIRANLARA GEÇİT VERMEYECEKTİR

İzmir’de vatandaşlarımızın haklarının savunulması ve demokrasinin daha yaygın bir biçimde yaşatılabilmesi için 61 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşan İSTOK olarak, bizler inanıyoruz ki sağduyulu ve vatanperver İzmirliler, milletimizin kutsal değerlerine savaş açmış bu provakatörlere asla geçit vermeyecektir.

Bayrağımızın inmemesi ve Ezan’ın susmaması için verilmiş Ulusal Kurtuluş Savaşımız’da, Millî mücadelenin en ön saflarında yer almış olan vatanperver ve sağduyulu İzmirliler, merkezi ezan sistemini sabote ederek milletimizin kutsal değerlerine savaş açmış olan hastalıklı bu fikirlere asla geçit vermeyecektir.

Hemen her siyasi platformun içinden toplumun kanaat önderleri ile birlikte, camii hoparlörlerinden şarkıları seslendirilen sanatçılarımızın da, şiddetle kınadığı bu eylem asla bir protesto ya da itiraz değildir. Bu açıkça Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milleti ile bölünmez bir bütün olan değerlerine saldırmak, devlet ve milletin bağrında bir yara açıp, ülkemizde farklı tartışma ortamları yaratarak, iç cephemizi zayıflatmaya, ülkemizi zayıf düşürmeye çalışan alçakça ve profesyonelce hazırlanmış bir eylem planıdır.

Elbette Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Bu alçak planı hayata geçiren, milleti kin ve nefret bataklığına çekmeye çalışan bölücü ve yıkıcı hainleri bulup, hukuk çerçevesinde cezalarını verecektir.

İSTOK olarak İzmirlilerin bu tür eylemlere kayıtsız kalmayıp, her düşünceden, toplumun her kesiminin sağduyulu ve vatanperver bir tavırla tepki göstermesinden duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek isteriz.

İSTOK İCRA KURULU