İSTOK yeni üyesi Hizmet Ehli Derneği

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Pilatformu (İSTOK)’a üye olmak için başvuran Hizmet Ehli Eğitim ve Kültürel Sosyal Yardımlaşma Roman Derneği kısa adı (Hizder) olan ve başkanı Mehmet Altay derneğin tanıtımını yaptı.

 

Buca Göksu mahallesinde ikamet eden çoğunluğu Roman kardeşlerimiz birkaç yıl önce bölgelerinde çeşitli eğitim ve kültür faaliyetleri ile sosyal yardımlar yapmaya başlamışlar.

2017 yılında Şaban Hoca Kuran Kursunu kurmuşlar, genellikle Roman mahallelerinde aşevleri açmışlar, kendilerine destek olmak üzere gönüllüler toplamışlar.

Bu arada daha iyi çalışabilmek amacıyla Hizder’i kurmuşlar. Faaliyetleri her geçen gün artmaktadır, sosyal yardımlara devam etmek için çeşitli kurumlardan destek almaya ve bunları dağıtmaya çalışıyorlar.

Başkan Mehmet Altay işlerinin zor olduğunu ancak amaçlarının o mahalleleri gül bahçesine çevirmek olduğunu ifade ederek sözlerini tamamladı.

Tanıtımın ardından Dönem Başkanı Ali Köstepen, İcra Kurulu olarak Hizder hakkında gerekli araştırmayı yaptıklarını, kurulda olumlu bir
kanaat oluştuğunu ifade etti. Ali Köstepen’in talebi üzerine Hizder’in başvurusu hazirun tarafından değerlendirildi; oylama yapıldı. Hizder’in İSTOK üyeliği oybirliği ile kabul edildi.

Hiz-Der sosyal paylaşımlarını yaptıgı Facebook Sayfası ;

https://www.facebook.com/Hizmet.Ehli35977