Ekim Ayı Temsilciler Kurulu toplantısı Ensar Vakfı’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Ekim Ayı Temsilciler Kurulu toplantısı İzmir Ensar Vakfı’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ensar Vakfı İzmir Şubesi’ne ve Şube Başkanı Yakup Eker’e beye misafir perverliğinden dolayı İstok Ailesi olarak teşekkür ederiz.

 

Toplantımız Akşam yemeği ile başladı. akşam yemeğinin ardından saat 20.15’te dönem başkanımız Ali Köstepen’in açılış konuşması ile başladı. Ev sahibi Yakup Eker kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından gündem okunarak maddelerin görüşülmesine geçildi.

İstok Ekim ayı toplantımızda görüşülen konular :

1. İlköğretimde devletin öğrencilere ücretsiz olarak verdiği ders kitaplarında hala materyalist yaklaşımlar bulunuyor. Bu konu ile ilgili olarak Ulued, Ensar Vakfı ve Konak Gençlik Spor Kulübü’nden müteşekkil bir komisyon kurulmasına, komisyonun gelecek aya kadar konu hakkında bir çalışma yapmasına karar verildi.

2. Süresi dolan İcra Kurulu üyelerinin (Murat Parlak ve Uğur Bayrak) yerine yenilerinin seçimi yapıldı. İcra kurulu üyelikleri için Gökhan Temur (Müsiad) ve Bilal Yılmaz (Cihannüma) aday oldu. İkiden fazla aday olmaması sebebiyle oylamanın açık yapılması haziruna teklif edildi. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

3. Gelecek ay İSTOK toplantısının Kadifekale Emir Sultan’da yapılmasına ve o bölgede organize edilebilecek programların o toplantıda görüşülmesine karar verildi.

4. Selçuk faaliyetleri hakkında Ali Mamak bilgilendirme yaptı.
ekimayı toplantımız Dilek ve temennilerin ardından toplantı saat 22.30’da sona erdi.